ГоловнаНовини світуКосмос

Чорна Діра та її горизонт подій - перші в світі фото і відео!

2019-09-02 16:17:30 449
горизонт подій чорної діри фото
Тінь горизонту подій Гаргантюа


Телескоп "Горизонт подій", якій світові вчені називають EHT (Event Horizon Telescope), це глобальна мережа телескопів які зробили першу в світі фотографію чорної діри а якщо точніше то її Горизонту Подій. Більше 200 дослідників були залучені в проект.

Вони працювали більше десяти років, щоб відобразити це. Проект названий на честь Горизонту Подій, передбачуваного кордону навколо чорної діри, яка представляє точку неповернення, звідки не може вирватися ні світло, ні випромінювання. У своїй спробі зафіксувати зображення чорної діри, вчені об'єднали потужність восьми радіотелескопів по всьому світу, використовуючи дуже довгу базову интерферометрію, за даними Європейської південної обсерваторії, яка є частиною EHT.

команда науковців EHT 200 співробітників
команда вчених яка працювала над знімками горизонту подій на EHT (Телескоп Горизонту Подій)

Це ефективно створює віртуальний телескоп приблизно того ж розміру, що і сама Земля. Телескопи, задіяні в створенні глобального масиву, включали в себе ALMA, APEX, 30-метровий телескоп IRAM, телескоп Джеймса Клерка Максвелла, великий міліметровий телескоп Альфонсо Серрано, Субміліметровий телескоп і Південний полярний телескоп. Помаранчеві плями в новому зображенні з рентгенівської обсерваторії НАСА додають ще одн вимір Чорній дірі, що з'явилася на фото вперше. Ця додаткова картина пропонує збільшену перспективу тієї ж надзвичайно щільної структури нинішнього образу, допомагаючи вченим дізнатися більше про те, що відбувається в околиці чорної діри. Надмасивна чорна діра, що знялася в обох картинах, розташована в еліптичній галактиці Мессьє 87.

Це Галактика під назвою Бегемот; І ця чорна діра що розташована в її центрі може похвалитися масою в кілька мільярдів разів більшою, ніж маса Сонця та Землі разом узятих. Щоб зібрати трохи більше інформаціі про цю структуру і потужний вплив, який вона надає на центр Галактики, вчені, які співпрацюють з телескопом Event Horizon Telescope (EHT), Телескоп Горизонта Подій, захопили інший знімок цієї ж Галактики.

презентація фото горизонту подій
Зображення Чорної діри в центрі Галактики Мессьє 87 (Бегемот)

горизонт подій чорної діри фото
Збільшене зображення центру Галактики 'Бегемот' з активною Гаргантюа (супер масивна чорна діра)

Вони робили це в тандемі з спостереженнями EHT, зробленими в квітні 2017 року, згідно з заявою, опублікованою в той же день, що і зображення чорної діри. Історичні перші зображення Горизонта Подій!.. Ейнштейн був правий! (знову). Як команда Телескопу ЕНТ полює на силуети чорної діри? Щоб захопити неймовірне зображення надмасивної тіні діри, проект EHT зібрав дані з глобального масиву радіоантен. У середу (10 квітня) неймовірний подвиг першого зображення цієї загадкової структури здивував як вчених, так і громадськість.

симуляція горизонту подій nasa
симуляція горизонту подій НАСА

Але інший прилад в космосі, Чандра, дивився на центр нашої Галактики і її Чорну діру протягом останніх двох десятиліть, збираючи дані в іншій довжині хвиль: рентгенівські промені. Астрономи дивилися з Чандри на Мессьє 87 (M87) приблизно 30 000 секунд, або приблизно 8,3 години, коли мережа блюд EHT приймала свої спостереження з землі.Чотири ультрачутливих дзеркала, які Чандра несе на своїй орбіті навколо Землі, спостерігали рентгенівське випромінювання мультимільйонного газу, що охоплює М87. Вчені використали рентгенівську обсерваторію НАСА для отримання даних про надмасивну чорну діру в центрі Мессьє 87, еліптичної галактики, розташованої на відстані 60 мільйонів світлових років від Землі, в кластері галактики Діви.


поширити у viber    тільки зареєстровані можуть коментувати!