× Головна Порівняння Оновлення Огляди Статті Різне Пости Статистика Логін Реєстрація

Астероїд Апофіc пролетить дуже близько від землі в п'ятницю 13 у 2029 році

 📅 27 сер 2019, 16:17  🤵 Vap.in.ua  👁 1221  💬 0
астероїд апофіс загроза для землі?

Цей болід буде неймовірно близький до Землі в п'ятницю 13-го, 2029 року.

Сонячна система має почуття гумору. Через десять років, в п'ятницю, 13 квітня 2029 року по небу пролетить великий астероїд - але це скоріше викликає хвилювання, а не страх, вважають вчені. Космічний гість, під назвою Апофіс (анг. Apophis), має розмір приблизно 340 метрів (1100 футів) в поперечнику і пройде в межах 31 000 км (19 000 миль) від поверхні Землі. Це може звучати страшно, але вчені впевнені, що апофіс не зіткнеться з Землею. Замість цього, це унікальний шанс для астрономів по-справжньому зрозуміти астероїди поблизу Землі.

болід апофіс зіткнеться з землею
симуляція траекторії наближення Апофіса до Землі

«Хвилювання в тому, що такий великий об'єкт наближається приблизно раз в тисячу років, так що вся справа в тому, які перспективи для дослідження?» Річард Бінзелом, фахівець з планет з Массачусетського технологічного інституту, під час Міжнародної конференції академії аеронавтики по планетарній обороні (30 квітня), яка проходила на минулому тижні заявив: "Близькість і розмір астероїда додадуть яскравості цій "Картині", і Апофіс захопить погляди - близько 2 мільярдів людей які зможуть побачити, як він пролітає повз неозброєним оком"

комета апофіс вдарить по землі?
захоплений знімок метеора (обведений в центрі зображення)

І, звичайно ж, вчені мають спланувати цілих 10 років, перш ніж космічний камінь наблизиться до нас. Це означає, що у них є час, щоб скласти список побажань того, що вони хотіли б дізнатися, розібратися в тому, що можна вирішити з Землі.

Хоча вчені впевнені, що Апофіс не вріжеться в Землю в 2029 році, вони ще не можуть виключити можливі зіткнення через багато десятиліть в майбутньому, є безліч інших великих космічних каменів, що обертаються навколо Сонця в околицях Землі. Фахівці з планетарної оборони відстежують ці об'єкти і готують методи, які могли б відвернути будь-які об'єкти, що представляють загрозу. І дані, зібрані про Apophis, могли б повідомити, що вчені знають про усі інші астероїди, так як цей конкретний космічний камінь здається поверхнево схожим на приблизно 80% потенційно небезпечних астероїдів, які вчені ідентифікували до теперішнього часу.

Вчені спеціалісти з астероїдів і експерти по планетарній обороні вже почали роботу з серії виступів на конференції, присвячених темам, які вони хотіли б обговорити з теперішнього часу і до прильоту метеорита 2029 року. Ці пропоновані дослідження з'єднують дві дисципліни, ставлячи питання, застосовні як до особистих інтересів людства, так і до нашого більшого розуміння сонячної системи, в якій ми живемо. Візьмемо, наприклад, внутрішню структуру Апофіса, якою була б важливою інформація для інженерів, яка дасть змогу зрозуміти, чи хочуть вони спробувати розбити космічну скелю або відштовхнути її курс зіткнення від Землі. Але ця інформація, ймовірно, також дала б підказку про те, як сформувався Астероїд.

можливе зіткнення з астероїдом апофіс
траєкторія Apophis крізь сонячну систему

Ключовою темою, що представляє інтерес, є ступінь, в якій гравітаційне тяжіння Землі може вплинути на траєкторію Апофіса під час наближення 2029 року. І ще одне питання, яке є у вчених-астрономів і яке також важливе для експертів по планетарній обороні, - це ступінь, в якій сонячне випромінювання підштовхує орбіту Апофіса. Це явище, назване ефектом Ярковського, є наслідком різниці температур між денною та нічною сторонами астероїда.

Зміни, викликані ефектом Ярковського на орбіті астероїда, настільки малі, що вченим важко відрізнити "поштовхи" від "гикавки інструменту". Хоча вчені визначили траєкторію Апофіса в 2029 році в межах ширини всього 7,4 миль (12 км), яка знаходиться за тисячі миль від Землі, вони не можуть повністю виключити можливі впливи в майбутньому на десятиліття - і це частково через невизначеність щодо ефекту Ярковського.

астероїд apophis

На додаток до позначення деяких ключових пріоритетів на наступне десятиліття, вчені також обговорили деякі концепції місії на вищому рівні, які могли б закласти основу для космічного корабля, щоб відвідати Апофіс до, під час або після його близького наближення.Успіхи минулого року або близько того поставили інженерів в надійне становище для таких місій: місія НАСА Mars InSight встановила перший роботизований сейсмометр на іншій планеті. Перші міжпланетні куби полетіли з цим космічним кораблем як місія MarCO. І OSAIS-REx НАСА, і японський Hayabusa2 досягли успіху в роботі поблизу невеликих астероїдів.

Частини всіх цих місій виявили в дискусіях те, що вчені можуть відправити на Апофіс. Кілька спікерів обговорили можливості, пропоновані місіями кубів, в тому числі місіями, які з'єднували космічні кораблі-близнюки, як це робив MarCO. Вчені також запропонували ідею помістити сейсмометр на космічну скелю - один з проектів міг би пронизити Апофіса як гарпун - щоб вловити крихітні вібрації через астероїд, які могли б допомогти вченим зрозуміти внутрішню структуру Апофіса і то, як на нього впливає гравітація Землі. Також серед ідей є місія, яка створить штучний кратер на астероїді, як це зробив Хаябуса 2 на іншому астероїді на ім'я Рюгу.

зображення космічного каменя апофіс

Деякі з цих ідей можуть бути занадто ризикованими, щоб їх варто було реалізовувати, так як вченим потрібно бути впевненими, що втручання зі сторони людей не ризикує викликати зміну поточної безпечної траєкторії Апофіса. «Ми повинні бути дуже обережними, тому що цей конкретний об'єкт буде піддаватися сильному суспільному і навіть політичному тиску, і, треба уникнути будь-яких дій які могли б зпричинити зміни його орбіти», - сказав Джеймс Белл, вчений-планетолог з Університету штату Арізона під час свого виступу. «Тим не менше, це можливість для НАСА та інших космічних агентств створити піар-подію десятиліття».

І саме той баланс, який повинен бути досягнутий вченими з астероїдів і експертами по планетарній обороні протягом наступного десятиліття - максимально обережно використовувати наукові та інформаційно-пропагандистські можливості, які пропонує близький обліт Апофіса, не викликаючи паніку або, що ще гірше, випадково створюючи дійсно небезпечну ситуацію, там, де раніше її не було.

«Світ буде спостерігати», - сказав Бінзелом. «Усе залежить від нас, треба підготуватися».


джерело Livescience


Інформація

Відвідувачі, що знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.


    vap.in.ua в telegram
    дивіться також