× Головна Порівняння Оновлення Огляди Статті Різне Пости Статистика Логін Реєстрація

Галактики, темна матерія і темна енергія космосу

 📅 10 тра 2020, 14:17  🤵 Vap.in.ua  👁 824  💬 0
темна матерія і темна енергія

Ми живемо на планеті що зветься Земля, вона є частиною нашої Сонячної системи. В свою чергу Сонячна система це крихітна частинка Галактики (англ. Galaxy) під назвою Чумацький Шлях або Молочний Шлях (англ. Milky Way).

Галактика - це величезне скупчення зірок з їх сонячними системами, чорними дірами, газу та пилу що обертаються навколо свого центру. Утримуються такі скупчення за рахунок гравітації, темної матерії і темної енергії, і саме ці явища на думку астрономів формують галактики.

галактика спіральна

Згідно спостережень, вчені дійшли висновку що лише 5% всесвіту складається з видимих речовин таких як водневий газ, планети, зірки, пил, тощо. Ще 25% займає темна матерія. Решта 70% належить темній енергії.

Раніше вважалося, що по мірі віддаленості від центру Галактики і до її окраїн щвидкість обертання зірок має сповільнюватись, але нові дослідження показали що це не так. Очевидно, що існує якась маса (темна матерія згідно досліджень в 400 разів більша) яка не дозволяє зіркам розлітатись, адже однієї гравітації для цього не достатньо.

темна енергія

В центрі більшості галактик ховається Чорна діра - гравітаційний монстр якого, до речі, має і наш Чумацький Шлях

монстр галактики

Якщо відійти подалі від міста та подивитись на нічне, безхмарне небо, відкриється надзвичайна картина із сотень тисяч зірок. Можна навіть побачити, як пилові смуги (рукави Чумацького Шляху) освітлені тисячами зірок тягнуться по небу.

галактичний рукав

Всесвіт наповнений галактиками. Як і зірок на небі, галактик так багато, що вчені досі неможуть їх порахувати! Всесвітньо відомий телескоп Габбл, лише на крихітному проміжку космосу за 12 днів знайшов 10 000 галактик, усіх форм, розмірів і кольорів.

габбл глибокий погляд deep field

В свою чергу галактика є невеликою частинкою галактичних кластерів, які пронизують всесвіт. Знімок зроблений космічним зондом демонструє павутиння яке сформоване галактиками.

галактичні кластери всесвіту


Інформація

Відвідувачі, що знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.


    Телеграм Бот

    розкаже характеристики смартфонів xiaomi і останні новини мобільної індустрії

    дивіться також