× Головна Порівняння Оновлення Огляди Статті Різне Пости Статистика Логін Реєстрація

Чорна діра та її горизонт подій - перші в світі фото і відео!

 📅 2 вер 2019, 16:17  🤵 Vap.in.ua  👁 1585  💬 0
горизонт подій чорної діри фото відео

Телескоп "Горизонт подій", якій світові вчені називають EHT (Event Horizon Telescope), це глобальна мережа телескопів які зробили перше у світі фото горизонту подій, в центрі якого (за припущенням) надмасивна чорна діра. Понад 200 дослідників були залучені в проєкт. Вони працювали понад десять років, щоб зобразити це. Проєкт названий на честь Горизонту Подій, передбачуваного кордону навколо чорної діри, яка представляє точку неповернення, звідки не може вирватися ні світло, ні випромінювання. У своїй спробі зафіксувати зображення чорної діри, вчені об'єднали потужність восьми радіотелескопів по всьому світу, використовуючи дуже довгу базову інтерферометрію, за даними Європейської південної обсерваторії, яка є частиною EHT.

команда науковців телескопа горизонт подій
команда вчених яка працювала над знімками горизонту подій на EHT

Це ефективно створює віртуальний телескоп приблизно того ж розміру, що і сама Земля. Телескопи, залучені в створенні глобального масиву, включали такі апарати як: ALMA, APEX, 30-метровий телескоп IRAM, телескоп Джеймса Клерка Максвела, великий міліметровий телескоп Альфонсо Серано, Субміліметровий телескоп і Південний полярний телескоп. Помаранчеві плями в новому зображенні з рентгенівської обсерваторії НАСА додають ще один вимір Чорній дірі, що з'явилася на фото вперше. Ця додаткова картина пропонує збільшену перспективу тієї ж надзвичайно щільної структури нинішнього образу, допомагаючи вченим дізнатися більше про те, що відбувається в околиці чорної діри. Надмасивна чорна діра, що знялася в обох картинах, розташована в еліптичній галактиці Месьє 87.

Це Галактика під назвою Бегемот; І ця чорна діра що розташована в її центрі може похвалитися масою в кілька мільярдів разів більшою, ніж маса Сонця та Землі разом узятих. Щоб зібрати трохи більше інформації про цю структуру і потужний вплив, який вона надає на центр Галактики, вчені, які співпрацюють з телескопом Event Horizon Telescope (EHT), Телескоп Горизонту Подій, захопили інший знімок цієї ж Галактики.

презентація фото горизонту подій
Зображення Чорної діри в центрі Галактики Мессьє 87 (Бегемот)
горизонт подій надмасивної чорної діри фото
Збільшене зображення центру Галактики 'Бегемот' з активною Гаргантюа (супер масивна чорна діра)

Вони робили це в тандемі зі спостереженнями EHT, зробленими у квітні 2017 року, згідно з заявою, опублікованою в той же день, що і зображення чорної діри. Історичні перші зображення Горизонту Подій!.. Айнштайн мав рацію! (знову). Як команда Телескопу ЕНТ полює на силуети чорної діри? Щоб захопити неймовірне зображення надмасивної тіні діри, проєкт EHT зібрав дані з глобального масиву радіоантен. У середу (10 квітня) неймовірний подвиг першого зображення цієї загадкової структури здивував як вчених, так і громадськість.

симуляція горизонту подій nasa
симуляція горизонту подій НАСА

Але інший прилад в космосі, Чандра, дивився на центр нашої Галактики і її Чорну діру протягом останніх двох десятиліть, збираючи дані в іншій довжині хвиль: рентгенівські промені. Астрономи дивилися з Чандри на Месьє 87 (M87) приблизно 30 000 секунд, або приблизно 8,3 години, коли мережа блюд EHT приймала свої спостереження з землі.Чотири ультра чутливих дзеркала, які Чандра несе на своїй орбіті навколо Землі, спостерігали рентгенівське випромінювання мультимільйонного газу, що охоплює М87. Вчені використали рентгенівську обсерваторію НАСА для отримання даних про надмасивну чорну діру в центрі Месьє 87, еліптичної галактики, розташованої на відстані 60 мільйонів світлових років від Землі, в кластері галактики Діви.


джерело: Event Horizon Telescope


Інформація

Відвідувачі, що знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.


    vap.in.ua в telegram
    дивіться також