× Головна Порівняння Оновлення Огляди Статті Різне Пости Статистика Логін Реєстрація

Японський космічний зонд Hayabusa-2 підірвав астероїд Рюгу!

 📅 17 лип 2019, 11:24  🤵 Vap.in.ua  👁 1096  💬 0
японський космічний зонд хаябуса 2

Японська місія з відбору астероїдів Hayabusa-2, запущена 3 грудня 2014 року на борту ракети H-IIA з Танегасима, Японія, завершила свій довгий політ на астероїд Рюгу (раніше JU3 1999 роки), перш ніж - 21 вересня 2018 року - досягти рубежу розгортання своїх двох крихітних роботів / роверів MINERVA-II, за якими послідував спуск і розгортання MASCOT, який торкнувся самої поверхні, і тепер у нього є огляд кратера, який він створив, кинувши вибуховий впистрій на його поверхню.

"Земля затряслася. Моє серце ще ніколи так не билося... Годинник відраховував: 3 ... 2 ... 1 ... Підйом!" Поділився професор Сейїд Сугіта з Університету Токіоського департаменту науки про Землю і планети. "Я ніколи не відчував себе таким схвильованим і нервовим в той же час, це був не просто ще один науковий експеримент пов'язаний з цією ракетою..

У середу, 3 грудня 2014 року, памаранчево-біла ракета висотою понад 50 м, вагою майже 300 тонн, вивела з космічного центру Танегасіма в Південно-Західній Японії і успішно відправила космічний корабель Hayabusa-2 в космос. Її ретельно розрахована траєкторія обернула Хаябуса 2 навколо Землі, щоб підняти швидкість і щоб вона могла досягти свого призначення в поясі астероїдів між Марсом і Юпітером. Мішень була астероїд Ryugu і Hayabusa 2 прибув по розкладу в середу 27 червня 2018 року.

зонд хаябуса 2 посадка на рюгу

Ця місія була схвалена в якості продовження місії Хаябуса, яка стала першим зондом, який спробував висадитися на астероїд, коли він спробував приземлитися на невеликий астероїд Ітокава, хоча у місії була своя частка проблем. У місії Hayabusa в Itokawa були проблеми з одним з його чотирьох іонних двигунів з самого початку місії після того, як сонячний спалах пошкодила корабель, і два реактивних колеса зазнали невдачі до наближення до Ітокава.

Хоппер, який повинен був приземлитися на поверхню, пропустив астероїд і відлетів у глибокий космос, механізм вибірки не функціонував належним чином, і хоча Hayabusa зміг приземлитися на Itokawa, він зазнав пошкоджень двигуна, а інший іонний двигун вийшов з ладу під час подорожі додому, і контакт був втрачений протягом декількох тижнів після другої посадки на Ітокава.

З тих пір космічний корабель використовував широкий спектр камер і інструментів для збору зображень і даних про Рюгу, які він постійно посилає дослідникам назад на Землю. Він навіть зробилв коротку м'яку посадку, і збирав пухкий поверхневий матеріал - реголіт - щоб повернутися із ним на Землю. Ми повинні будемо почекати до 2020 року, перш ніж повернемо цей зразок, але дослідники вже працюють.

"Лише через кілька місяців після того, як ми отримали перші дані, ми вже зробили кілька спокусливих відкриттів", - сказала Сугіта. "Першою з них є кількість води, або її відсутність, здається, у Ryugu є. Це набагато сухіша, ніж ми очікували, і, враховуючи, що Ryugu є досить молодим (за стандартами астероїдів) на 100 мільйонів років, це свідчить про те, що його батьківський орган була значною мірою позбавлена ​​води.

японська міссія на комету рюгу

На думку колег Sugita, різні інструменти на Hayabusa2, включаючи камеру видимого світла і ближній інфрачервоний спектрометр, підтверджують відсутність води. Цей факт є важливим, оскільки вважається, що вся земна вода, включаючи 70%, походить від місцевих астероїдів, далеких комет і туманності або хмар пилу, які стали нашим сонцем. Наявність сухих астероїдів в поясі астероїдів змінювало б моделі, що використовуються для опису хімічного складу ранньої сонячної системи. Але чому це має значення?.

Життя, пояснив Сугіта... Це має наслідки для знаходження життя. Є безліч сонячних систем і пошук життя не є за межами наших потреб. Наші результати можуть уточнити моделі, які могли б допомогти обмежити, в яких видах сонячних систем шукати життя".

Не тільки вода... в астероїдах існують і інші сполуки, важливі для життя, і Ryugu також має сюрпризи. Щоб зрозуміти, чому, важливо знати, що Hayabusa2 не єдиний наземний робот, який зараз вивчає астероїди. У 2016 році NASA запустила OSIRIS-REx, яка прибула на свій цільовий астероїд Бенну 3 грудня 2018 року, через чотири роки після запуску Hayabusa2.

Два проекти не конкурують, але активно обмінюються інформацією та даними, які можуть допомогти один одному. Дослідники порівнюють свої астероїди, щоб дізнатися навіть більше, ніж це було б можливо, якби вони могли тільки дослідити один. Хоча однаково в більшості способів, Bennu і Ryugu значно відрізняються в деяких районах. Вони обидва надзвичайно темні, мають прядильні фігури і покриті великими валунами, але Ryugu містить набагато менше води. Ця невідповідність пантеличить дослідників, котрі ламають голову.

зонд hayabusa-2 висадка на астероїд рюгу

Я сподівався, що поверхня Рюгу має більше різноманітності, як запропонували попередні наземні спостереження.. Однак те, у чому відчувалося обмеження, тепер є просвітницьким; однорідність Рюгу свідчить про здатність наших інструментів захопити нюансивні дані. Він також служить необхідною константою для порівняння подальших даних..

Hayabusa2 продовжує вивчати астероїд і наші маленькі скелясті дослідники поступово зібрати разом свою історію, яка переплітається з нашою власною. Сугіта і його колеги вважають, що Рюгу походить від батьківського астероїда в кілька десятків кілометрів, найімовірніше, у родинах астероїдів Полана або Еулалія.

Завдяки паралельним завданням Hayabusa2 і OSIRIS-REx, ми можемо нарешті звернутися до питання про те, як ці два астероїда з`явилися, - підсумовує Сугіта. "Те, що Бенну і Рюгу можуть бути не зовсім братами і сестрами", все ж таки демонструють деякі вражаюче різні риси, що означає, що має бути багато захоплюючих і таємничих астрономічних процесів, які ми ще повинні дослідити".

космічна міссія проект maskot

Як вже було зазначено: прибуття до Рюгу відбулося 27 червня, а Хаябуса2 був в 20 км (12 миль) над поверхнею на цю дату. Після прибуття, Hayabusa2 почав візуалізувати астероїд, із середніх висот спостережень на 5 км (3 милі), починаючи з кінця липня. У серпні Hayabusa2 виміряв тяжкість астероїда, пройшовши на висоту 1 км над поверхнею, і за цим слідувала віха розгортання MINERVA-II.

В кінці осені (листопад - грудень), Hayabusa2 провів більш середні висотні спостереження на 5 км, щоб почати приземлення в 2019 у лютому. Потім прийшла ще одна місія з штучним кратером. Експеримент з використанням вибухівки...

Дивитись


Інформація

Відвідувачі, що знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.


    vap.in.ua в telegram
    дивіться також