× Головна Порівняння Оновлення Огляди Статті Різне Пости Статистика Логін Реєстрація

Маріанський жолоб і його мешканці - Останні дослідження.

 📅 9 лип 2019, 16:10  🤵 Vap.in.ua  👁 1200  💬 0
амфіпода маріанського жолоба

Згідно з останнім дослідженням, як ніби готуючись до битви, деякі креветоподібні істоти одягаються в алюмінієві панцері і таким чином переживають руйнівну дію у найглибшій частині океанів.

Амфіподи - це маленькі ракоподібні, що живуть в більшості вод на Землі. Один з видів, Hirondellea Gigas, - який мешкає глибоко на дні моря в Маріанській западині, близько 35 797 футів (10 911 метрів) вниз. В умовах екстремального тиску глибокого моря карбонат кальцію, з якого складаються раковини амфіпод і багатьох інших морських тварин, швидше реагує з вуглекислим газом, щоб легше розчинятися у воді - по суті, залишаючи свої м'які тіла голими і вразливими. Таким чином, амфіпод, як правило, не знаходять нижче приблизно 16 400 футів (5000 м), що робить присутність Х. Гігас на глибині яку ще називають Безодня Челленджера загадкою.

життя в маріанському жолобі

На сьогодні, згідно останніх досліджень які провели японські вчені вважається, що ці ракоподібні виживають в глибокому морі, використовуючи алюмінієву броню. Дослідники проаналізували декілька H. gigas, які вони зібрали на глибині 25 751 футів (10 897 м). Ракоподібні мали розмір більше 1,2 дюйма (3 сантиметри) від голови до хвоста.

маріанська западина - безодня челленджера

Вчені виявили, що екзоскелет H. gigas містив алюміній на своїй поверхні. Але як маленька істота знайшла цей метал, так як його мало в морській воді? Дослідники виявили, що ракоподібні використовують в кишечнику хімічні речовини на основі цукру для вилучення іонів алюмінію з бруду морського дна, яку вони ковтають, харчуючись рослинними залишками, що падають з поверхні. Вони генерують ці молекули на основі цукру, який він збирає з цього рослинного сміття.

амфіпода живе в маріанському жолобі

У лужної морської води іони алюмінію утворюють гель гідроксиду алюмінію, з'єднання, яке люди використовують для захисту шлунка від кислот. Коли мова заходить про Hirondellea Gigas, «ми вважаємо, що гель гідроксиду алюмінію забезпечує в основному хімічний захист», - сказав Live Science провідний автор дослідження Хідекі Кобаяші з університету Toyo в Японії. Гель утворює непроникний бар'єр над екзоскелетом істоти. «В результаті карбонат кальцію в екзоскелеті не розчиняється», - додав Кобаясі. Цей амфіпод є першим відомим організмом, який витягує алюміній з глини, щоб допомогти йому жити на дні Маріанського жолоба в глибокому морі, сказав Кобаяші. Він припустив, що цей новий біологічний процес може одного разу привести до екологічно чистого способу виробництва алюмінію.

Вчені детально виклали свої висновки 4 квітня в журналі PLOS ONE.
Інформація

Відвідувачі, що знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.


    vap.in.ua в telegram
    дивіться також