× Головна Порівняння Оновлення Огляди Статті Різне Пости Статистика Логін Реєстрація

Наднова зірка у кольоровій 3D симуляції

 📅 2 тра 2019, 20:24  🤵 Vap.in.ua  👁 1259  💬 0
наднова зірка

Зазерніть у серце наднової зірки в цій чудовій новій симуляції. На епічній новій 360-градусній фотографії Смітсонівського інституту вицвітає багатобарвне "Космічне сміття"

Коли у найбільших зірок у Всесвіті закінчуються паливо і вони вмирають, вони вибухають в технокольорове цунамі з газу і пилу, які можуть сягати в космос на десятки світлових років. Щоб побачити весь спектр космічних квітів, залишених надновою зіркою, вам, як правило, потрібні кілька досить складних телескопів, здатних бачити світло за межами видимого спектру. Але сьогодні ви можете зайняти місце в першому ряду цієї космічної піротехніки, перейшовши до цієї нової тривимірної симуляції, випущеної Смітсонівським інститутом.

наднова зоря після вибуху

Інтерактивна 360-градусна графіка дозволяє астронавтам в кріслі переміщатися по серцю залишку наднової, використовуючи тільки їх миша і клавіші зі стрілками. Моделювання показує схожість фактичного розташування наднової зірки під назвою Кассіопея А, хмара зіркових уламків шириною в 10 світлових років, розташована в сузір'ї Кассіопеї Чумацького Шляху (приблизно в 11000 світлових років від Землі). Барвисту подобу наднової було відтворено з використанням фактичних спостережень, виміряних в гамма-променях, інфрачервоному, ультрафіолетовому, рентгенівському і радіохвильових діапазонах, наданих півдюжиною обсерваторій по всій території Сполучених Штатів.

З усіма цими невловимими джерелами світла, накладеними один на одного, отримане зображення наднової зірки є райдужний колаж із зелених залізних, жовтих кремнієвих, червоних аргонових і пурпурно-неонових газових хмар, перехрещених фіолетовими струменями палючої розпеченої речовини, що виходить з уламків. У центрі цієї газової мозаїки знаходиться зловісне зображення нейтронної зірки - ультраплотного, ультрамалого ядра колапсуючої гігантської зірки.


джерелоLive Science


Інформація

Відвідувачі, що знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.


    vap.in.ua в telegram
    дивіться також