× Головна Порівняння Оновлення Огляди Статті Різне Пости Статистика Логін Реєстрація

Вчені надрукували серце на принтері з власних клітин пацієнта

 📅 10 лип 2019, 12:43  🤵 Vap.in.ua  👁 849  💬 0
надруковане на принтері 3д серце

У серйозному медичному прориві дослідники надрукували серце на принтері 3D.

Медики з Тель-Авівського університету "надрукували" перше у світі 3D судинне інсулінове серце, використовуючи власні клітини пацієнта і біологічні матеріали. Їх висновки були опубліковані 15 квітня в дослідженні Advanced Science. Досі вчені з регенеративної медицини — поля, розташованої на перехресті біології та технології — успішно друкували тільки прості тканини без кровоносних судин.

"Це перший раз, коли хто-небудь в будь-якому місці успішно спроєктував і надрукував все серце, що містить клітини, кровоносні судини, шлуночки та камери ", - каже професор Тал Двір зі школи молекулярної клітинної біології та біотехнології TAU, кафедра матеріалознавства і техніки, Центр нанонауки й нанотехнологій та Центр регенеративної біотехнології Саголь, який очолив дослідження для дослідження. Серцеві захворювання є основною причиною смерті як серед чоловіків, так і жінок у Сполучених Штатах. Трансплантація серця є в даний час єдиним лікуванням, доступним для пацієнтів з кінцевою стадією серцевої недостатності. Враховуючи важкий дефіцит донорів серця, необхідність розробки нових підходів до регенерації хворого серця є терміновою.

"Це серце зроблено з людських клітин і біологічних матеріалів, специфічних для пацієнта. У нашому процесі ці матеріали служать біоінфектами, речовинами, виготовленими з цукрів і білків, які можуть бути використані для 3D друку складних моделей тканин", - каже професор Двір. "Людям вдавалося друкувати 3Д структуру серця в минулому, але не з клітинами або з кровоносними судинами. Отримані результати демонструють потенціал нашого підходу до інженерії персоналізованої заміни тканин і органів у майбутньому".

надрукували серце, серце на 3d принтері

Дослідження для дослідження було проведено спільно професором Двіром, д-ром Асафом Шапірою з факультету наук про життя Тау та Надавом Муром, докторантом лабораторії професора Двіра. "На цьому етапі наше тривимірне серце мало, розмір серця кролика ", пояснює професор Двір. "Але більші людські серця потребують тієї ж технології ". Для дослідження була взята біопсія жирової тканини у пацієнтів. Потім клітинний і a-клітинний матеріали тканини розділяли. Хоча клітини були перепрограмовані, щоб стати плюрипотентними стовбуровими клітинами, позаклітинна матриця (ЕСМ), тривимірна мережа позаклітинних макромолекул, таких як колаген і глікопротеїни, була оброблена в персоніфікований гідрогель, який служив "друкарською фарбою ". Після змішування з гідрогелем клітини ефективно диференціювалися до серцевих або ендотеліальних клітин для створення специфічних для пацієнта імуно-сумісних серцевих плям з кровоносними судинами та, згодом, всього серця.

За словами професора Двіра, використання "рідних" матеріалів, специфічних для пацієнтів, є вирішальним для успішної інженерії тканин і органів. "Біосумісність інженерних матеріалів має вирішальне значення для усунення ризику відторгнення імплантатів, що ставить під загрозу успіх такого лікування ", - каже професор Двір. "В ідеалі, біоматеріал повинен володіти тими ж біохімічними, механічними та топографічними властивостями власних тканин пацієнта. Тут ми можемо повідомити про простий підхід до 3D-друкованих товстих, васкуляризованих і перфузованих серцевих тканин, які повністю відповідають імунологічним, клітинним, біохімічним і анатомічні властивості пацієнта.

Зараз вчені планують культивувати друковані серця в лабораторії та "навчають їх поводитися ", як серця, говорить професор Двір. Потім вони планують трансплантувати 3D-друковане серце на тваринних моделях. "Нам необхідно розвивати друковане серце далі ", - укладає він. "Клітини повинні формувати здатність накачування, вони можуть зараз укладати контракт, але ми повинні працювати разом. Ми сподіваємося, що ми досягнемо успіху і докажемо ефективність і корисність нашого методу ". "Можливо, через десять років у найкращих лікарнях по всьому світу з 'являться принтери органів, і ці процедури.

Інформація

Відвідувачі, що знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.


    vap.in.ua в telegram
    дивіться також