Як прошити (оновити) телефон Xiaomi Redmi (Note) Fastboot, три крапки ...

Відтепер прошити (оновити) телефон Xiaomi призначений для глобального ринку можна тільки на глобальну версію MIUI. Встановлення європейської версії програмного забезпечення на Xiaomi і Redmi пристрої для іншого регіону призведе до цеглини (повної втрати працездатності телефона). Відповідно, китайські смартфони із заблокованим завантажувачем можна буде перепрошити тільки китайською версією прошивки.
Для початку, треба упевнитися в тому, чи не було розблокуваня завантажувача смартфона перед тим як він потрапив до вас. Для цього перезавантажте пристрій і на перших секундах запуску пристроя зверніть увагу на надпис під логотипом MI.
Якщо пише: Unlocked (укр. розблокований) тоді у вас китайська версія з вже розблокованим завантажувачем і встановленою глобальною прошивкою.
Відповідно Locked це заблокований завантажувач.
Також після купівлі смартфона в онлайн-магазині чи у звичайному торговому центрі, варто відразу перевірити доступні оновлення. Якщо таких немає тоді спробувати перепрошити його офіційною глобальною прошивкою через 'три крапки' (інструкція нижче).
Оновлюйтесь, коли телефон вам повідомить про оновлення, через стандартний додаток оновлень. Обов’язково перед прошивкою робіть резервну копію важливих для вас програм і даних (бекап). Бажано також після всіх процедур зробити очищення за допомогою скидання до заводських налаштувань в налаштуваннях смартфона у розділі - 'додатково'.
Важливо!!!
Компанія Google, Xiaomi, Redmi.. та інші великі бренди, почали блокувати завантажувач смартфону. Без розблокування ви не зможете прошити ніякі оновлення системи, окрім офіційних та офіційно — розробницьких прошивок. Також ви не зможете перейти з офіційної стабільної на офіційну розробницьку прошивку у випадку, якщо версія Android буде не збігатися з вже встановленою на телефоні. У цьому випадку вам знадобиться прошивка через Fastboot (інструкція нижче).
Спосіб прошивки через “Три крапки”
1. Заходите за допомогою смартфону на сайт MIUI, чи офіційний форум МІУІ, знаходите вашу модель пристрою і ЗАВАНТАЖУЄТЕ потрібне оновлення (Будьте уважні! Оновлення розділені по регіонах (Європа, Росія..) і версіям (Стабільна, Розробницька (девелоперська)) оберіть потрібну вам. Коли провідник спитає, куди покласти файл, виберіть прямий шлях: корінь внутрішньої пам’яті, корінь карти пам’яті, тека “Download” або така, яку ви легко запам’ятаєте. Увага!: На картці пам’яті чи у внутрішній пам’яті повинно бути вільним не менше 2, а краще 3 Гб! пам'яті. Завантажуйте файли прошивки тільки через Wi Fi (бо вони як правило вагомі 1,5 - 1,8 Гб) Увага!!!: Акумулятор при переході до наступного кроку повинен бути заряджений не менше, ніж на 70%! (в ідеалі, має бути зарядженим повністю щоб надалі, 'теоретично', уникнути проблем із калібрацією батареї)
1. Заходимо у налаштування телефона.
2. У налаштуваннях зверху сторінки натисніть — Про телефон і натисніть — Оновлення системи.

3. Натисніть 10 разів (швидко) по логотипу Miui для того щоб відкрити завантажувач пакетів оновлення.

4. Далі у додатку оновлення натисніть у правому верхньому куті кнопку з трьома крапками.

5. У меню, що відкриється, натисніть пункт: Оберіть архів прошивки.

6. Відкриється файловий менеджер у якому можна шукати файли як у внутрішній пам’яті, так і на картці.

7. Знаходите архів з прошивкою, і натискаєте на нього. Процес піде, завантажиться Recowery, і т.д.
Встановлення прошивки через 3 крапки завершено!
Перевірка статусу завантажувача
1. Завантажуємо Platform-tools (adb / fastboot) і розпаковуємо вміст архіву в порожню теку на ПК / ноутбуку
2. Переводимо смартфон в режим fastboot (вимикаємо, затискаємо кнопки включення і гучності мінус, після вібрації відпускаємо кнопку включення і чекаємо появи картинки з зайцем). Підключаємо його до ПК / ноутбуку
3. В теці з файлами adb / fastboot затискаємо Shift і після натискання правої кнопки миші вибираємо — Відкрити вікно команд
4. У вікні консолі послідовно вводимо 2 команди:
fastboot devices
fastboot oem device-info

• Якщо fastboot видає Device unlocked: true - завантажувач розблоковано
• Якщо fastboot видає Device unlocked: false - завантажувач заблокований
Розблокування завантажувача
• Прив'язуємо свій смартфон до Мі-аккаунту (заходимо в акаунт у налаштуваннях пристрою).
• Відключаємо WiFi і активуємо інтернет через сімку, номер якої буде використовуватися з поточним обліковим записом. Це необхідно для того щоб авторизувати номера телефона. Якщо це не зробити, то в подальшому ви можете отримати повідомлення:

• А користувачам планшетів без сім картки можна прив'язати номер телефону до мі-аккаунту через комп'ютер.
• Заходимо в налаштування телефону, інформація про телефон, і 5 разів швидко клацаємо на "версія MIUI", щоб активувати меню розробника (якщо таке меню ще не було активовано).
• Заходимо в налаштування, додатково, для розробників. Включаємо (дозволяємо) "Заводське розблокування" (OEM unlocking).

Якщо перемикач скидається, то клацаємо на сам напис. Заходимо в "Статус Mi Unlock" ( статус завантажувача) і натискаємо - "Додати обліковий запис і пристрій" (Зв'язати пристрій з акаунтом). З моменту прив'язки апарату починається відлік лічильника. (Годинник лічильника можна побачити тільки в програмі MiFlashUnlock). Меню "Статус Mi Unlock" є на всіх офіційних розробницьких версіях, починаючи з осені 2016, і на останніх стабільних прошивках. На багатьох стабільних з заводу цього меню немає, треба оновити прошивку до останньої версії. Трапляються апарати, у яких, до сих пір, в стабільних прошивках немає меню "Статус Mi Unlock", в такій ситуації тільки ставити розробницьку версію.
• Іноді для успішного розблокування треба відключати безпечний вхід з використанням пальця / пін коду / пароля / малюнка / особи.
• Для розблокування на комп'ютері необхідний інтернет (не від телефону який розблоковуєте!). Завантажуємо і розпаковуємо на комп'ютер MiFlashUnlock. Зараз розблокування можливе тільки на другий або третій версії програми (2.х.ххх.хх / 3.х.ххх.хх). При спробі використовувати першу версію (1.х.ххх.хх), програма попросить вас оновитися до останньої версії.
• При відкритті програми натискаємо кнопку 'Agree' (погодитися):

• Далі авторизуємося під акаунтом з дозволом. Не важливо, що використовувати для авторизації (email, номер телефону або ID).

• Повністю виключаємо телефон. Для входу в режим fastboot затискаємо кнопку "гучність вниз" і натискаємо кнопку увімкнути/вимкнути, тримаємо натисненими до вібрації та появи "зайця з андроїдом".

• Підключаємо телефон в режимі Fastboot до комп'ютера і натискаємо кнопку розблокування (Unlock). Підключати треба відносно швидко, тому що зараз багато телефонів при відсутності зв'язку з комп'ютером протягом 30 секунд самі виходять з fastboot.
• Якщо все було зроблено правильно, то прогрес-бар дорахує до 99% і програма видасть повідомлення "Binding time is too short, Less than 72/720/1440 hours" (може бути менше число, якщо ви прив'язали телефон в меню розробника раніше) або "After XX hours of trying to unlock the device".


• Якщо ж ви не виконали пункт 1, то програма вам повідомить про це і попросить зробити прив'язку акаунта.

• Тепер залишається тільки чекати, поки лічильник не обнулився. Це ніяк не оминути та не прискорити. На час очікування з програми на комп'ютері можна вийти. Виходьте з fastboot (тривале натискання увімкн/вимкн, якщо не виходить без допомоги) і користуйтеся телефоном як зазвичай. Головне, не виходити зі свого облікового запису на телефоні та бажано не міняти прошивку, тому що при зміні прошивки може статися вихід з облікового запису і при новому вході в акаунт лічильник скинеться і знову почне з 72/720/1440 годин. З цієї ж причини не має сенсу просити чужий акаунт для розблокування, тому що увійшовши з іншим акаунтом, автоматом отримаємо 72/720/1440 години на очікування.
• По закінченню необхідного числа годин, знову запускаємо програму і повторюємо пункти 5-8. Після відпрацювання програми з'являться 3 зелені галочки, завантажувач успішно розблоковано.
Упевнитися можна, ще раз зайшовши в меню розробника, "Статус Mi Unlock".
• А якщо спробувати знову запустити програму розблокування, то вона повідомить, що завантажувач розблоковано і не потрібно нічого повторювати.

• Також, починаючи з miui 9, якщо при завантаженні телефону на чорному екрані внизу буде напис 'unlock', то це означає що завантажувач розблоковано.
Прошивка через Fastboot
• Закачуємо папку з adb.zip
• Закачуємо офіційну прошивку, шукаємо ТУТ для вашої версії апарату
• Розпакувати (буде подвійне розпакування) і перенести файли з розпакованої папки в папку з ADB, має виглядати так:

• Переводимо телефон в режим fastboot (кнопки включення + гучність мінус, тримати до появи зайця в вушанці) після, підключаємо до комп'ютера, і натискаємо:

• де вибираємо один з трьох файлів:
1. Зелений - прошивка встановитися на чисто, тобто як з "Заводу" всі дані видаляться і система переформатується, завантажувач залишиться відкритим
2. Синій - cистемний розділ перевстановиться як з "заводу", але призначені для користувача дані не зітруться (фото, додатки, ігри і т.п.), завантажувач відповідно залишиться відкритим
3. Червоний - прошивка встановиться на чисто, як з "заводу" і всі дані видаляться система переформатуються, завантажувач закриється / заблокується.
P.S. Бувають різні обставини коли потрібно прошити апарат Xiaomi лінійки Redmi чи MI через fastboot, багато хто радить робити це періодично, для того щоб "онулити" телефон, іноді виникають баги, глюки при яких може допомогти тільки прошивка через фастбут.
буде доповнюватись
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.